Освітні послуги ХНТУСГ імені Петра Василенка сертифіковано на відповідність вимогам Міжнародного стандарту системи управління якістю ISO 9001:2008
Четвер, 02.07.2020, 10:39
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ
МЕХАНОТРОНІКИ І СИСТЕМ МЕНЕДЖМЕНТУ
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню

ДІЯЛЬНІСТЬ


Наші друзі

ХНТУСГ

ХНТУСГ

 ЕЛЕКТРОННИЙ ПІДРУЧНИК - Терміни

Основні терміни та визначення

Трактор (новолат. tractor, буквально - той, що тягне; від лат. traho - тягну) - самохідна машина на колісному або гусеничному ходу для приведення в рух причеплених або начіплених на неї машин і знарядь (сільськогосподарських, будівельних, шляхових і т. д.), для приведення в рух стаціонарних машин, буксирування причепів.

Автомобіль (від грец. autos - сам і лат. мobilis - рухомий, що легко рухає) - транспортна безрейкова машина головним чином на колісному ходу, яка приводиться у рух власним двигуном (внутрішнього згоряння, електричним, паровим), призначена для перевезення пасажирів, вантажів або спеціального обладнання.

Двигун - енергосилова машина, яка перетворює будь-яку енергію на механічну роботу. Двигун внутрішнього згоряння, тепловий двигун, в якому частина хімічної енергії палива, що згоряє у робочій порожнині, перетворюється на механічну роботу.

Конструкція (від лат. constгuctio - укладання, побудва) - влаштування, взаємне розміщення частин, склад будь - якої будови, механізмів і т. д.

Деталь - це виріб, виконаний без застосування складальних операцій (наприклад, болт, гайка). З'єднання декількох деталей, що виконують функції однієї деталі, називають деталлю в зборі або підгрупою деталей.

Вузол - це частина трактора або автомобіля, яка є з'єднанням декількох деталей незалежно від способу з'єднання (наприклад, шестірня, встановлена на валу за допомогою шпонки; корпусна деталь із запресованою втуjjкою).

Механізм - це рухомо з'єднані між собою деталі або вузли, що виконують під дією прикладених до них силпєвні, заздалегідь задані рухи (наприклад, кривошипно-шатунний механізм, що містить поршень, шатун, колінчастий вал).

Агрегат - це декілька механізмів, з'єднаних різними з'єднаннями в самостійний механізм, що має повну взаємозамінність і виконує певні функції (наприклад, коробка передач з корпусом, шестірнями, валами і т. д.).

Система - це низка вузлів, механізмів, які взаємодіють між собою і виконують певні функції в процесі роботи (наприклад, система живлення, запалювання двигуна, гідравлична система трактора).

Параметр - величина, що характеризує будь-яку основну властивість процесу, явища або системи, машини, трактора (наприклад, маса, коефіцієнт тертя і т. д.) Параметри можуть бути зосередженими, тобто сталими, наприклад конструктивна маса трактора, автомобіля, і розподіленими, або змінними, наприклад технологічна маса трактора й автомобіля, коефіцієнт опору кочення трактора й автомобіля.

Крутиий момент - це момент сили Р, під дією якої відбувається обертання тіла. Якщо сила Р прикладена до плеча l, то М=Рl.

Робота L - міра дії сили, що залежить від числової величини і напрямку сили Р та переміщення S точки її прикладання. Якщо сила Р чисельно і за напрямком стала, а переміщення прямолінійне, то робота дорівнює L = PScosa, де α- кут між напрямком сили і переміщенням.

Потужність N - фізична величина, що вимірюється відношенням роботи L до інтервалу часу τ, упродовж якого вона виконується. Якщо робота виконується рівномірно, то N=L/τ.

Коефіцієит корисиої дії (ККД) - це характеристика ефективності системи (машини, обладнання) відносно перетворення енергії; визначасться відношенням енергії, використаної корисно, до сумарної кількості енергії, переданої системі. 

ННІ МСМ © 2020
Приєднуйтесь!
   

Пошук


День механіка Наукові видання 

.
кластер "Агротехніка"


.
Case Education


.
Співробітництво

Адреса
Україна, м. Харків,
пр. Московський, 45,
тел.: (057) 732-86-40,

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0