Освітні послуги ХНТУСГ імені Петра Василенка сертифіковано на відповідність вимогам Міжнародного стандарту системи управління якістю ISO 9001:2008
П`ятниця, 22.01.2021, 17:32
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ
МЕХАНОТРОНІКИ І СИСТЕМ МЕНЕДЖМЕНТУ
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню

ДІЯЛЬНІСТЬ


Наші друзі

ХНТУСГ

ХНТУСГ

 Історія

Початок та середина XX століття минулого тисячоліття характеризується активним розвитком сільгоспмашинобудування, масовим виробництвом та застосуванням в землеробстві трактора. На території України в 30-і роки будується перший тракторний завод ХТЗ, в сільському господарстві відбуваються кардинальні зміни, які сприяють застосуванню тракторів та сільськогосподарської техніки високої продуктивності.

Тому в цей період в країні виникає особлива потреба в інженерних кадрах на селі. І в 1930 році було організовано Харківський інститут механізації та електрифікації сільського господарства. Провідним факультетом інституту з перших років існування стає факультет механізації сільського господарства.

В організації та становленні факультету відіграли велику роль такі вчені як О.О.Алов, П.М.Василенко, У.А.Константинов, Л.П.Крамаренко, Р.Д.Пономарьов, Б.С.Свірщевський, М.Є.Фере.

Разом з розвитком матеріальної, навчально-методичної бази на факультеті проводилась ґрунтовна науково-дослідна робота. Серед науковців особливо слід відмітити завідувача кафедри агрономії професора М.Д.Ковальова. Свої наукові дослідження та читання лекцій він здійснював протягом 40-х, 50-х, 60-х і 70-х років, не припиняючи свою діяльність навіть в роки війни.

Науково-педагогічна діяльність викладацького складу протягом багатьох років розвивала та вдосконавлювала зміст спеціальності «Механізація сільського господарства». З'являлися нові спеціалізації, а на їх базі відкривалися нові спеціальності сільських інженерів.

Протягом десятиріч великий внесок у розвиток інституту зробили видатні вчені-педагоги: Ф.М.Буланенко, С.П.Васильєв, Г.М.Гряник, Г.П.Дворовенко, Т.П.Євсюков, О.Й.Петрусов, О.М.Семьонов, В.Я.Слободюк.

Серед тих, хто очолював роботу на факультеті, не можна не відмітити таких деканів як М.П.Денисенко, Х.І.Клафас, Л.С.Єрмолов, І.С.Бабанських, М.І. Татаринцев, Д.І.Ткаченко, І.Г.Гончаренко.

Велика шана нашим ветеранам праці і учасникам Великої Вітчизняної війни: Л.П.Вакаловій, В.В.Кияшко, В.І.Колишкіну, В.З.Конохову, Ф.П.Кущу, Ф.В.Ланіну, Е.В.Неумивакіну, М.Г.Сандомирському , М.Т.Сідельникову, Ю.І.Трофимченку.

Кращі традиції передаються з покоління в покоління. Зараз на 7 кафедрах інституту, працюють вчені, відомі далеко за межами України. Це академік Д.І.Мазоренко, академік П.М.Заіка, професор А.Т.Лєбєдев, професор М.Г.Сандомирський, професор В.І.Пастухов, професор Ю.І.Ковтун. Свої знання і досвід, накопичені багаторічною працею, вони щиро передають молодим науковцям, майбутнім інженерам. Підготовка інженерів зі спеціальності «Механізація сільського господарства» в інституті з дня його існування передбачала загальноінженерну підготовку, вивчення землеробської механіки, конструкції, використання та ремонту тракторів та сільськогосподарських машин.

Виходячи з доцільності відповідності форми та змісту процесу навчання за напрямком «Механізація сільського господарства» у 2001 р. назва факультету наказом по університету була замінена на «Механіко-технологічний».

Інститут постійно підвищує рівень науково-педагогічної роботи. В останні роки з'явився ряд нових спеціальних дисциплін: «Механіко-технологічні властивості сільськогосподарських матеріалів», «Машиновикористання», «Агрокваліметрія», «Обґрунтування інженерних рішень», «Функціональна стабільність транспортних засобів» та інші, які відповідають високим вимогам сьогодення. Видано багато підручників, методичних посібників.

Особливе місце в роботі професорсько-викладацького складу посідає наукова діяльність. В інституті з 1962 року плідно працює проблемна науково-дослідна лабораторія вібраційних і зерноочисних машин. П'ять розробок лабораторії пройшли державні випробування і рекомендовані до серійного виробництва. Також в інституті відкрито науково-технічний центр України «Агропромтрактор», який вирішує науково-дослідні проблеми в галузі тракторної енергетики та проводить попередні і контрольно-періодичні випробування тракторів ХТЗ. Крім того в інституті останнім часом організована науково-дослідна лабораторія з оптимізації застосування сільгосптехніки, мета якої — розробка рекомендацій господарствам нового типу, в тому числі фермерським, з придбання та використання сільгоспмашин з високим рівнем збереженості біопотенціалу сучасних сортів, енергоресурсів та екосистеми.

У 2005 році створено Центр сертифікації випробувань мобільної та сільськогосподарської техніки.

Навчальний корпус

Інтенсивний розвиток капіталізму в Росії у другій половині XIX сторіччя супроводжувався зростом потреби у кадрах інженерів та техніків різного профілю. Харків, який розвивався як один з найважливіших центрів торгівельної та промислової діяльності, гостро потребував власних кваліфікованих спеціалістів. Це зумовило створення Харківського практичного технологічного інституту та особливого виду середнього навчального закладу, який отримав назву Реального училища. На відміну від гімназій, які були орієнтовані на «класичну» освіту учнів у розрахунку на їх подальшу освіту в університеті, Реальне училище повинне було навчати вихованців прикладним дисциплінам, а також готувати бажаючих до вступу в інженерні ВНЗ.

Місце для нього вибрали вельми показне. Ділянка зайняла острівне положення на південній стороні колишньої Вознесенської площі (зараз пл. Фейєрбаха) поряд з Вознесенською церквою, яка знаходилася у центрі площі. Лицьова сторона ділянки обернена до колишньої Старо-Московської вулиці (Московський проспект). Проект будівлі виготовив архітектор Земської управи К.А. Толкунов. Будівництво корпусу завершилось 14 серпня 1877 р. Надалі до нього прибудували зі сторони двору домову церкву та гімнастичну залу. Усередині корпус спланований просторо та зручно. Добре освітлені приміщення пристосовані для різних навчальних та виховних цілей.

Училище мало підготовчий, шість основних та додатковий сьомий класи. Перші чотири основні класи давали можливість продовжувати подальшу освіти в юнкерському училищі, п'ятий та шостий класи готували до середніх профільованих навчальних закладів.

На початку 20-х років XX сторіччя реальне училище ліквідували. В його будівлі відкрили геодезичний та землеустрійний інститут з трьома факультетами: аграрно-правовим, геодезичним та землеустрійним, а також робфаком. В 1930 році відбулася реорганізація, в ході якої геодезичний факультет був переведений до складу відкритого тоді інженерно-будівельного інституту, а на базі тих, що залишилися, - був відкритий інститут механізації сільського господарства.

ННІ МСМ © 2021
Приєднуйтесь!
   

Пошук


День механіка Наукові видання 

.
кластер "Агротехніка"


.
Case Education


.
Співробітництво

Адреса
Україна, м. Харків,
пр. Московський, 45,
тел.: (057) 732-86-40,

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0