Освітні послуги ХНТУСГ імені Петра Василенка сертифіковано на відповідність вимогам Міжнародного стандарту системи управління якістю ISO 9001:2008
П`ятниця, 23.03.2018, 10:05
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ
МЕХАНОТРОНІКИ І СИСТЕМ МЕНЕДЖМЕНТУ
Головна Реєстрація Вхід  
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню

ДІЯЛЬНІСТЬ


Наші друзі

ХНТУСГ

ХНТУСГ

ННІ ТС

ННІ ЕКТ

ННІ БМ

ННІ ПХВ

Партнери

УПЭК

ЛКМЗ

Епіцентр

 Кафедра «Безпека життєдіяльності»

nullКІРІЄНКО Микола Максимович
Завідувач кафедри, кандидат технічних наук, доцент


Адреса: пр. Московський, 45, телефон: (057) 732-24-22, 732-86-63, e-mail: hfinpomt@ukr.net

Кафедра „Охорона праці” була заснована в 1973 році при факультеті „Механізація сільського господарства „Харківського інституту механізації та електрифікації сільського господарства”. 
Першим завідувачем кафедри було затверджено Гряника Григорія Миколайовича, доцента, кандидата технічних наук, з 1988 року – професора.
Науково-педагогічна діяльність професора Гряника Г.М. знайшла своє відображення у багатьох навчальних і методичних виданнях, була організована науково-дослідна лабораторія СУОТ ( Система управління охороною праці).
З 1990 року завідувачем кафедри призначено доцента, кандидата технічних наук Скобла Юрія Семеновича. У 1992 році до кафедри „Охорона праці” була приєднана кафедра „Цивільна оборона”, відбулась реорганізація кафедри зі зміною назви „Безпека життєдіяльності”. Реорганізована кафедра „Безпека життєдіяльності” об’єднала викладання наступних дисциплін: „Безпека життєдіяльності”, „Охорона праці”, „Цивільна оборона”, „Правила дорожнього руху”, „Основи права”.
З 2000-2001 навчального року на кафедрі була відкрита спеціалізація з підготовки фахівців з „Охорони праці”. У зв’язку з цим та розширенням спеціалізацій на факультетах університету на кафедрі стали викладати близько 20 дисципліни: „Безпека життєдіяльності”, „Основи охорони праці”, „Охорона праці в галузі”, „Пожежна безпека”, ”Теоретичні основи охорони праці”, ”Безпека виробничих процесів”, „Виробнича санітарія”, „Теорія безпеки праці”, „Цивільна оборона”, „Закон і право”, „Правові відносини в АПК”, „Трудове право”, „Підприємницьке право”, „Господарське законодавство”, „Безпека дорожнього руху”, „Правила дорожнього руху”, „Правознавство”, „Патентознавство”, „Правові питання стандартизації”.
З вересня 2004 року кафедру очолює доцент, кандидат технічних наук, Кірієнко Микола Максимович.

null

Сучасний склад кафедри налічує 19 чоловік, у тому числі 14 висококваліфікованих спеціалістів: 3 професор – Полянський О.С., Лузан С.О., Шаповал Р.В.; 6 доцентів – Кірієнко М.М., Ляшенко С.О., Черепньов І.А., Задорожня В.В, Солнцева К.В, Фесенко Г.В., 2 старші викладачі – Винокуров М.О., Переверзєва Л.М.; 1 асистент – Покатило Т.В,; 1 зав. лабораторією – Сапєлкін Р.В. ; 4 лаборанти – Іванова О.П., Анікєєва А.В., Курченко Я.Г., Винокурова А.В.
Матеріально-технічна база кафедри забезпечена навчальними лабораторіями, крім того має кабінети завідуючого кафедри, кабінет цивільної оборони, з охорони праці та викладацьку. Для проведення лабораторно-практичних занять і наукових досліджень кафедра має відповідні прилади та устаткування.
Викладання навчальних дисциплін на кафедрі, проводиться на базі розроблених та затверджених програм, а також навчально-методичної літератури, посібників виданих співробітниками кафедри. Тільки у 2014 навчальному році співробітки кафедри, 28 публікацій та одержано 3 патентів на корисну модель, зроблено 19 наукових доповідей на науково-практичних конференціях ХНТУСГ та 8 в інших навчальних закладах. У збірниках наукових праць університету та в інших фахових виданнях викладачами кафедри опубліковано 27 статей.
Викладачі кафедри керують і науково-дослідною роботою студентів, яка відображена в збірниках наукових праць, конференціях та олімпіадах.
nullЗ метою пропаганди знань з питань охорони праці при кафедрі організовано кабінет охорони праці та одержана ліцензія на підвищення кваліфікації спеціалістів та посадових осіб з охорони праці. Проводиться навчання з питань охорони праці посадових осіб підприємств системи АПК.
Співробітники кафедри БЖ спільно з Харківською філією науково-дослідницького інституту-полігону мобільної техніки та Центром сертифікації, який створено на базі механіко-технологічного факультету, виконують науково-дослідні роботи.
Щорічно ведеться ліцензійна підготовка водіїв категорії „В”.
На кафедрі працює 1 аспіранти очної форми навчання, 2 докторанти.
Кафедра співпрацює зі спорідненими кафедрами вищих навчальних закладів, підприємствами міста Харкова та України в цілому.

ННІ МСМ © Сайт управляється системою uCoz 2018
Приєднуйтесь!
   

Пошук


Співробітництво 


Наукові видання 

.
кластер "Агротехніка"


.
Case Education


.
День механіка


Адреса
Україна, м. Харків,
пр. Московський, 45,
тел.: (057) 732-86-40,

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0