Освітні послуги ХНТУСГ імені Петра Василенка сертифіковано на відповідність вимогам Міжнародного стандарту системи управління якістю ISO 9001:2008
Вівторок, 23.04.2019, 19:47
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ
МЕХАНОТРОНІКИ І СИСТЕМ МЕНЕДЖМЕНТУ
Головна Реєстрація Вхід  
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню

ДІЯЛЬНІСТЬ


Наші друзі

ХНТУСГ

ХНТУСГ

 Кафедра «Безпека життєдіяльності»

nullКІРІЄНКО Микола Максимович
Завідувач кафедри, кандидат технічних наук, доцент


Адреса: пр. Московський, 45, телефон: (057) 732-24-22, 732-86-63, e-mail: hfinpomt@ukr.net

Кафедра „Охорона праці” була заснована в 1973 році при факультеті „Механізація сільського господарства „Харківського інституту механізації та електрифікації сільського господарства”. 
Першим завідувачем кафедри було затверджено Гряника Григорія Миколайовича, доцента, кандидата технічних наук, з 1988 року – професора.
Науково-педагогічна діяльність професора Гряника Г.М. знайшла своє відображення у багатьох навчальних і методичних виданнях, була організована науково-дослідна лабораторія СУОТ ( Система управління охороною праці).
З 1990 року завідувачем кафедри призначено доцента, кандидата технічних наук Скобла Юрія Семеновича. У 1992 році до кафедри „Охорона праці” була приєднана кафедра „Цивільна оборона”, відбулась реорганізація кафедри зі зміною назви „Безпека життєдіяльності”. Реорганізована кафедра „Безпека життєдіяльності” об’єднала викладання наступних дисциплін: „Безпека життєдіяльності”, „Охорона праці”, „Цивільна оборона”, „Правила дорожнього руху”, „Основи права”.
З 2000-2001 навчального року на кафедрі була відкрита спеціалізація з підготовки фахівців з „Охорони праці”. У зв’язку з цим та розширенням спеціалізацій на факультетах університету на кафедрі стали викладати близько 20 дисципліни: „Безпека життєдіяльності”, „Основи охорони праці”, „Охорона праці в галузі”, „Пожежна безпека”, ”Теоретичні основи охорони праці”, ”Безпека виробничих процесів”, „Виробнича санітарія”, „Теорія безпеки праці”, „Цивільна оборона”, „Закон і право”, „Правові відносини в АПК”, „Трудове право”, „Підприємницьке право”, „Господарське законодавство”, „Безпека дорожнього руху”, „Правила дорожнього руху”, „Правознавство”, „Патентознавство”, „Правові питання стандартизації”.
З вересня 2004 року кафедру очолює доцент, кандидат технічних наук, Кірієнко Микола Максимович.

null

Сучасний склад кафедри налічує 19 чоловік, у тому числі 14 висококваліфікованих спеціалістів: 3 професор – Полянський О.С., Лузан С.О., Шаповал Р.В.; 6 доцентів – Кірієнко М.М., Ляшенко С.О., Черепньов І.А., Задорожня В.В, Солнцева К.В, Фесенко Г.В., 2 старші викладачі – Винокуров М.О., Переверзєва Л.М.; 1 асистент – Покатило Т.В,; 1 зав. лабораторією – Сапєлкін Р.В. ; 4 лаборанти – Іванова О.П., Анікєєва А.В., Курченко Я.Г., Винокурова А.В.
Матеріально-технічна база кафедри забезпечена навчальними лабораторіями, крім того має кабінети завідуючого кафедри, кабінет цивільної оборони, з охорони праці та викладацьку. Для проведення лабораторно-практичних занять і наукових досліджень кафедра має відповідні прилади та устаткування.
Викладання навчальних дисциплін на кафедрі, проводиться на базі розроблених та затверджених програм, а також навчально-методичної літератури, посібників виданих співробітниками кафедри. Тільки у 2014 навчальному році співробітки кафедри, 28 публікацій та одержано 3 патентів на корисну модель, зроблено 19 наукових доповідей на науково-практичних конференціях ХНТУСГ та 8 в інших навчальних закладах. У збірниках наукових праць університету та в інших фахових виданнях викладачами кафедри опубліковано 27 статей.
Викладачі кафедри керують і науково-дослідною роботою студентів, яка відображена в збірниках наукових праць, конференціях та олімпіадах.
nullЗ метою пропаганди знань з питань охорони праці при кафедрі організовано кабінет охорони праці та одержана ліцензія на підвищення кваліфікації спеціалістів та посадових осіб з охорони праці. Проводиться навчання з питань охорони праці посадових осіб підприємств системи АПК.
Співробітники кафедри БЖ спільно з Харківською філією науково-дослідницького інституту-полігону мобільної техніки та Центром сертифікації, який створено на базі механіко-технологічного факультету, виконують науково-дослідні роботи.
Щорічно ведеться ліцензійна підготовка водіїв категорії „В”.
На кафедрі працює 1 аспіранти очної форми навчання, 2 докторанти.
Кафедра співпрацює зі спорідненими кафедрами вищих навчальних закладів, підприємствами міста Харкова та України в цілому.

ННІ МСМ © 2019
Приєднуйтесь!
   

Пошук


День механіка Наукові видання 

.
кластер "Агротехніка"


.
Case Education


.
Співробітництво

Адреса
Україна, м. Харків,
пр. Московський, 45,
тел.: (057) 732-86-40,

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0