Освітні послуги ХНТУСГ імені Петра Василенка сертифіковано на відповідність вимогам Міжнародного стандарту системи управління якістю ISO 9001:2008
П`ятниця, 22.01.2021, 16:55
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ
МЕХАНОТРОНІКИ І СИСТЕМ МЕНЕДЖМЕНТУ
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню

ДІЯЛЬНІСТЬ


Наші друзі

ХНТУСГ

ХНТУСГ

 Кластер "Агротехніка"

24 червня 2015 року на базі Лозівського ковальсько-механічного заводу відбулося підписання меморандуму про створення інноваційно-освітнього кластеру "Агротехніка" у сфері новітніх технологій землеобробки і сучасного сільгоспмашинобудування.

альтернативное название картинкиІніціаторами та засновниками кластеру стали Харківська обласна державна адміністрація (Райнін І.Л.), Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка (Тіщенко Л.М.), ПАТ «У.П.Е.К.» (Чудновець А.В.), ТОВ «Лозівський ковальсько-механічний завод» (Черномаз В.І.), ТОВ «Українське конструкторське бюро трансмісій і шасі» (Гриненко О.А.), Харківська обласна організація роботодавців у сфері агропромислового комплексу (Глянь І.Д.). Університети, що приєдналися до Кластеру з інших регіонів України:  Миколаївський національний аграрний університет, Сумський національний аграрний університет; Таврійський державний агротехнологічний університет.

Інноваційно-освітній кластер «Агротехніка» створено задля взаємодії при здійсненні наукової, освітньої, інноваційної та промислової діяльності, а також для досягнення наступних цілей та завдань:

 • допомога державним ВУЗам з боку приватних промислових підприємств та інжинірингових центрів у підвищенні технічного рівня вищої освіти та перепідготовці кадрів для агропромислової сфери; у створенні сучасної лабораторної бази; у розробці нових технологій землеобробки; комерціалізації передових технологій, розроблених ВУЗівськими вченими, тощо;
 • допомога агропідприємствам у ознайомленні зі зразками нової агротехніки, її перевагами та особливостями експлуатації; перепідготовці кадрів; впровадженні енергоефективних та щадних технологій землеобробки; покращенні умов придбання та експлуатації агротехніки;
 • допомога українським розробникам та виробникам сільгосптехніки з боку аграрних Університетів та агропідприємств у розповсюдженні інформації про сучасну техніку українського виробництва як в рамках системи вищої освіти, так й при спеціалізованій перепідготовці кадрів для агропромислового сектору; у рекомендаціях з подальшої розробки та модернізації сільгосптехніки, покращення сервісу, модернізації зразків агротехніки за рахунок розвитку нових технологій при виробництві сільгоспмашин;
 • допомога з боку Харківської облдержадміністрації в розробці та реалізації інноваційних, освітніх та виробничих програм Кластеру, як частини стратегії розвитку Харківської області; у налагодженні міжнародних зв'язків та участі Кластеру в міжнародних проектах та програмах.

На круглому столі окрім учасників кластеру були присутні директор Департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Міністерства аграрної політики та продовольства Олег Хоменко та, головний спеціаліст відділу нормативного забезпечення вищої освіти Міністерства освіти і науки України.

альтернативное название картинкиПід час круглого столу, підсумком якого стало підписання цього меморандуму, голова Харківської облдержадміністрації Ігор Райнін подякував усім учасникам за підтримку ініціативи створення інноваційно-освітнього кластеру "Агротехніка" і підкреслив, що обласна адміністрація буде надавати максимальне сприяння його розвитку. Також він звернувся до учасників заходу від міністерств освіти та аграрної політики з проханням надати всебічну підтримку ініціативі на рівні профільних міністерств. «Сьогоднішній захід - вкрай важливий. Зараз ми заклали фундамент для подальшого розвитку. Створення даного кластеру - не просто нововведення, а нововведення, що має чіткий механізм реалізації. Присутні тут люди - практики, які вміють працювати і творити. Харківська облдержадміністрація чітко розуміє, що інноваційно-освітній кластер - це шлях вперед. Неможливо розвивати промисловість і національну економіку без розвитку науки і освіти. Харківська область - єдина в Україні, де блок економіки та науки не розділений», - заявив Ігор Райнін.

Зі свого боку директор департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Міністерства аграрної політики Олег Хоменко висловив упевненість у тому, що міністерство допоможе з реалізацією проекту, і зазначив, що без розвитку державно-приватного партнерства, об'єднання освіти, науки і виробництва неможливий технічний і технологічний прогрес в аграрній галузі.

альтернативное название картинкиПро створення кластеру народний депутат України, почесний президент індустріальної групи УПЕК А. Гіршфельд зазначив, що Харків, який традиційно є осередком науки і виробництва, завдяки своєму потенціалу і сьогодні може претендувати на роль "центру компетенцій" в галузі агротехнологій і сільгоспмашинобудування, який сьогодні треба відтворювати на принципово новому рівні."

Ректор ХНТУСГ, академік НААН України, д.т.н. Тіщенко Л.М. відмітив: «Одне з головних завдань ВНЗ є підготовка висококваліфікованого конкуренто-здатного фахівця, і його реалізація неможлива без інтеграції науки, освіти та виробництва. Реалізація цих принципів закладена в програмі Сталого розвитку ХНТУСГ, програмі розвитку науки ХНТУСГ, програмі діяльності Слобожанського навчально-практичного центру розвитку сільських територій Харківщини та постійно виконується.»

Творча співдружність учасників кластеру і ХНТУСГ започаткована з 2011 року за наступними науково-освітніми проектами:

 • профільна спеціалізована навчальна лабораторія інноваційно-освітнього кластеру «агротехніка»;
 • сумісні наукові дослідження з підвищення функціональної стабільності та ефективності машин виробництва кластеру, захист дисертацій;
 • проведення спільних виробничих випробувань на навчально-дослідних полях університету;
 •  створення навчально-методичної бази з урахуванням інноваційних досягнень кластеру;
 • участь фахівців кластеру в навчальному процесі, роботі державних екзаменаційних комісій; 
 • організація і проведення конкурсів з САПР, оптимальних інженерних та конструкторських рішень за участю фахівців кластеру;
 • проведення  заводської та конструкторської практики, працевлаштування студентів  та стажування викладачів;
 • проведення спільних презентаційних заходів: дні поля, форуми, науково-практичні конференції, семінари;
 • спільні публікації за результатами науково-виробничих досліджень (опубліковано більше 15 статей).

альтернативное название картинкиНа сьогодні ряд сільськогосподарських машин проходять виробничі функціонально-експлуатаційні випробування на навчально-дослідних полях ХНТУСГ імені Петра Василенка: культиватор КЛД-3, приставка прямої сівби ППС-5,4, глибокорозпушувач ГРУ-2,5. Студенти мають змогу ознайомитись з конструкцією, експлуатацією та елементами обслуговування сучасних перспективних сільськогосподарських машин. Професорсько-викладацький склад підвищує кваліфікацію та активно приймає участь у розробці науково-практичних рекомендацій щодо удосконалення робочих органів та технологій з новими с.г. машинами.

Неодноразово машини ТОВ «ЛКМЗ» були представлені для аграріїв області на професійному регіональному університетському святі «День механіка».

альтернативное название картинкиальтернативное название картинки

ННІ МСМ © 2021
Приєднуйтесь!
   

Пошук


День механіка Наукові видання 

.
кластер "Агротехніка"


.
Case Education


.
Співробітництво

Адреса
Україна, м. Харків,
пр. Московський, 45,
тел.: (057) 732-86-40,

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0