Освітні послуги ХНТУСГ імені Петра Василенка сертифіковано на відповідність вимогам Міжнародного стандарту системи управління якістю ISO 9001:2008
Неділя, 05.07.2020, 20:06
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ
МЕХАНОТРОНІКИ І СИСТЕМ МЕНЕДЖМЕНТУ
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню

ДІЯЛЬНІСТЬ


Наші друзі

ХНТУСГ

ХНТУСГ

 Металовироби для з`єднання деталей
Металовироби для з`єднання деталей
Призначення металовиробів

Металовироби призначені для з`єднання деталей які мають крізні отвори під болт та посадочне гніздо в одній з деталей, в яке встановлюють головку болта з забезпеченням її фіксації від повороту відносно своєї осі або деталі.

Конструкція металовиробів

Металовироби для з`єднання деталей мають у своєму складі болт 6 з головкою 5, яка виконана за формою тіла обертання, наприклад, циліндру, конусу, як частини кулі. Одна з деталей 1, що з`єднується, має крізний отвір 3 під болт 6 та посадочне гніздо 4 під головку 5 болта 6, при цьому, головка болта 6 виконана ексцентрично до поздовжньої його осі, а посадочне гніздо в одній з деталей що з`єднується виконане за формою відповідною формі головки болта, наприклад, циліндричною, конусною, як частина кулі та іншою і ексцентричною до осі крізного отвору деталі під болт.

Технічна характеристика:
  • Форма головки металовиробу
    1. циліндрична;
    2. конічна;
    3. як частина кулі.
  • Положення головки металовиробу до поздовжньої осі болта: ексцентричне.

Величина ексцентриситету - більша за зазор між діаметром посадочного гнізда деталі під головку болта та діаметром головки болта.

Типорозміри металовиробів по діаметру болта від 2 мм і більше.

Можливості використання металовиробів

Металовироби для з`єднання деталей мають високі технологічні та експлуатаційні показники. Технологічні переваги металовиробів полягають у тому, що металовиробам з головками 5, які мають ексцентриситет, притаманна висока технологічність виготовлення порівняно з відомими конструкціями. Виготовлення таких металовиробів здійснюється точінням, при якому проточують болт 6, а потім ексцентрично до його осі проточують головку 5, тобто виготовляють головку металовиробу відносно його осі з ексцентриситетом.

Високі експлуатаційні властивості металовиробів полягають у тому, що вони для з`єднання деталей 1 та 2 виключають необхідність утримувати їх інструментом з торцьового боку 7 головки 5 для запобігання від провертання.

При цьому, виключається необхідність виконання заглибини відповідної форми під інструмент з торцьового боку 7 головки 5 металовиробу. Це підвищує технологічні властивості металовиробів на етапі його підготовки до виробництва та знижує вартість такого з`єднання.

Виконання з'єднання деталей запропонованим металовиробом

Можливість такого з'єднання деталей 1 та 2 буде забезпечена якщо величина ексцентриситету (див. рис.) буде більшою за величину зазору між головкою 5 болта 6 та посадочним гніздом 4 у деталі 1.

Крім того діаметр DЗ посадочного гнізда 4 виконують більшим за діаметр d г.б головки 5 болта 6 на величину зазору між посадочним гніздом 4 деталі 1 та головкою 5 болта 6.

При з'єднанні деталей болтом 6 з головкою 5 конічної форми для запобігання заклинювання головки у посадочному гнізді 4 головку 5 болта виконують з забезпеченням умови не заклинювання.

Таким чином, виготовлення крізних отворів у деталях 1 та 2, посадочних гнізд 4 відповідної форми під головку 5 болта 6 з ексцентриситетом, відповідно, до осі болта 6 та осі крізного отвору під болт у деталі забезпечить виконання з'єднання деталей з високими технологічними та експлуатаційними показниками.

Конструкція металовиробів захищена патентом України №11641 МПК F 16В 43/00.
 
Автори: к.т.н., доц. Нікітін С.П., к.т.н., доц. Бакум М.В., Нікітіна О.С.
ННІ МСМ © 2020
Приєднуйтесь!
   

Пошук


День механіка Наукові видання 

.
кластер "Агротехніка"


.
Case Education


.
Співробітництво

Адреса
Україна, м. Харків,
пр. Московський, 45,
тел.: (057) 732-86-40,

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0