Освітні послуги ХНТУСГ імені Петра Василенка сертифіковано на відповідність вимогам Міжнародного стандарту системи управління якістю ISO 9001:2008
Неділя, 05.07.2020, 21:23
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ
МЕХАНОТРОНІКИ І СИСТЕМ МЕНЕДЖМЕНТУ
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню

ДІЯЛЬНІСТЬ


Наші друзі

ХНТУСГ

ХНТУСГ

 Металовироби та інструмент для з`єднання деталей
Металовироби та інструмент для з`єднання деталей
Призначення металовиробів та інструменту для з'єднання деталей

Металовироби та інструмент призначені для з`єднання деталей які мають скрізні отвори під болт та посадочне гніздо в одній з деталей, в яке встановлюють головку болта, з торцьового боку якої виконана заглибина під інструмент для повороту металовиробу при з'єднані або роз'єднані деталей. Металовироби та інструмент можуть бути використані при створенні нових машин та пристосувань, а також у будівництві та дослідженнях космічного простору.

Конструкція металовиробів та інструменту для з’єднання деталей

Металовиріб для з’єднання деталей (див. рис.) має у своєму складі болт 7, гвинт, шуруп, саморіз, та інше з головкою 8. Головка 8 може бути виконана циліндричною, конічною, або у вигляді частини півкулі. На зовнішній стороні 3 головки виконана заглибина 4. Заглибина 4 в головці металовиробу виконана у вигляді проточок 5 циліндричної форми з ексцентриситетом ε відносно осі 6 металовиробу. Інструмент для виконання з’єднання деталей металовиробом має держалку 1 та робочу частину 2. Робоча частина 2 інструменту виконана у вигляді спарених циліндрів 9 ексцентричних відносно осі 12 його робочої частини, тобто з ексцентриситетом ε. При цьому, величина ексцентриситету ε циліндрів 9 робочої частини 2 інструменту дорівнює ексцентриситету ε циліндричних проточок 5 заглибини 4 головки 8 металовиробу.

Можливості використання металовиробів та інструменту

Металовироби та інструмент для з`єднання деталей мають високі технологічні та експлуатаційні показники. Технологічні переваги металовиробів полягають у тому, що металовиробам з головками, які мають на торцьовій стороні 3 заглибину 4 у вигляді проточки 5.

Притаманна висока технологічність при їх виготовленні, так як заглибину 4 виконують у вигляді проточок 5 циліндричної форми ексцентричних відносно осі 6 металовиробу, наприклад, свердлуванням, фрезеруванням, розточуванням або штампуванням.

Високі експлуатаційні властивості металовиробів полягають у тому, що запропонована форма робочої частини 2 інструменту та проточок 5 головки 8 металовиробу для з'єднання деталей а також їх співвідношення між собою дозволяє підвищити надійність та довговічність інструменту та металовиробу при їх використанні, особливо при частих з'єднаннях роз'єднаннях деталей, тому що робоча частина 2 інструменту при виконанні затяжки з'єднуваних деталей 10 та 11 не зношує робочі поверхні циліндричних проточок 5 заглибини 4 головки 8 металовиробу. Крім того, навіть при затягуванні деталей що з'єднуються не потрібно натискувати інструмент в проточку 5 головки 8 металовиробу, що зменшує необхідне зусилля для виконання з'єднування деталей.

Виконання з'єднання деталей запропонованим металовиробом та інструментом для з'єднання деталей

При з'єднанні деталей 10 та 11 (див. рис.) болт 7, шуруп, гвинт, саморіз і таке інше, з різьбовою частиною встановлюють в отвір деталі 10 і суміщається з отвором - різьбовою частиною другої деталі 11. Інструмент робочою частиною 2 встановлюють у проточку 5 заглибини 4 головки 8. Наявність зазору з кожного боку полегшує виконання цієї операції.

Технічна характеристика:
  • Форма головки металовиробу:
    1. циліндрична;
    2. конічна;
    3. як частина кулі.
  • Положення головки металовиробу до поздовжньої осі болта: ексцентричне.

Величина ексцентриситету - більша за зазор між діаметром посадочного гнізда деталі під головку болта та діаметром головки болта.

Типорозміри металовиробів по діаметру болта від 2 мм і більше.

Конструкція металовиробів захищена патентом України № 18417 МПК F16 В 35/00.
 
Автори: к.т.н., доц. Нікітін С.П., к.т.н., доц. Бакум М.В., Нікітіна О.С.
ННІ МСМ © 2020
Приєднуйтесь!
   

Пошук


День механіка Наукові видання 

.
кластер "Агротехніка"


.
Case Education


.
Співробітництво

Адреса
Україна, м. Харків,
пр. Московський, 45,
тел.: (057) 732-86-40,

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0