Професор, доктор технічних наук. Працює на кафедрі "Сільськогосподарські машини” з 1966 року. В 1973 році захистив кандидатську дисертацію. В 2003 році захистив докторську дисертацію. Має 120 друкованих праць 16 авторських свідоцтв і патентів на винаходи. Підготував 2 кандидата наук. Нагороджений подяками і грамотами керівництва вузу, грамотами і знаком пошани Міністерства аграрної політики та відзнакою "Відмінник вищої освіти України”.

Пастухов Валерій Іванович
Професор, доктор технічних наук, завідувач кафедри «Сільськогосподарські машини».
Народився 1 січня 1956 року. В 1988 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Изыскание конструкции и обоснование параметров растворителя туков гидравлического подкормщика сельскохозяйственных культур».
В 2006 році захистив докторську дисертацію на тему «Обґрунтування оптимальних комплексів машинних агрегатів для механізації польових робіт».
Викладає дисципліни: «Сільськогосподарські машини», «Механіко-технологічні властивості сільськогосподарських матеріалів». Напрям наукових досліджень: «Ефективне використання машин і обладнання в рослинництві».
Має 227 друкованих праць та 36 авторських свідоцтв і патентів. Підготував двох кандидатів наук.
Академік Міжнародної академії аграрної освіти (МААО). Віце-президент Українського відділення МААО.
Пастухов В.І. має почесні нагороди: знак «Відмінник освіти України», знак «Відмінник аграрної освіти та науки», «Знак пошани».
У 2007 році В.І. Пастухов став переможцем обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» в номінації «Декан факультету».

Артьомов Микола Прокопович
Професор, доктор технічних наук, завідувач кафедри «Оптимізація технологічних систем ім. Т.П.Євсюкова» Навчально-наукового інституту механотроніки і систем менеджменту Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка, голова профспілкової організації університету.
Народився 9 вересня 1958 року. В 2006 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Підвищення стійкості руху орного агрегату при зміні технічних параметрів системи керування» за спеціальністю 05.05.11 – машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва.
В 2014 році захистив дисертацію доктора технічних наук «Динамічна стабільність мобільних сільськогосподарських агрегатів» за спеціальністю 05.05.11 – машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва.
В 2012 році обрано членом-кореспондентом Інженерної Академії України. Читає лекції з наступних дисциплін: «Трактори і автомобілі», «Експлуатаційні властивості тракторів і автомобілів», «Робочі процеси тракторів і автомобілів» На сьогодні опубліковано понад 120 наукових праць, із них 5 – патентів і монографія. Під керівництвом Артьомова М.П. захищена 1 кандидатська дисертація.

Антощенков Віктор Миколайович
Професор, кандидат технічних наук кафедри «Трактори і автомобілі» Навчально-наукового інституту механотроніки і систем менеджменту Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка.
Народився 24 березня 1957 року. В 1991 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Повышение точности вождения машинно-тракторного агрегата в технологическом процессе междурядной обработки сахарной свеклы».
На сьогодні опубліковано 90 друкованих праць,із яких 5 навчальних посібників з грифом, 7 авторських свідоцтв і патентів на винаходи. Підготував 1 кандидата наук. Нагороджений знаком «Відмінник технічної служби».

Гринь Леонід Васильович
Професор, завідувач кафедри «Фізична культура та спорт».
Народився 11 серпня 1951 року. Заслужений тренер України з вільної боротьби (2002 р.), Заслужений працівник фізичної культури і спорту України (2013).
З 1998 року завідувач кафедри «Фізична культура та спорт». Викладає дисципліну «Фізичне виховання». Веде практичні заняття з академічними групами та з групами спортивного вдосконалення з вільної боротьби. Розробив комплекс методичних вказівок для проведення навчально-тренувального процесу з вільної боротьби та баскетболу.
Має 46 публікації, з них 26 наукових та 20 навчально-методичного характеру, в тому числі 20 публікацій у фахових виданнях, є автором навчального посібника для студентів вищих навчальних закладів з грифом Міністерства освіти і науки України.

Левкіна Руслана Володимирівна
Професор, завідувач кафедри «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».
Доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Навчально-наукового інституту механотроніки та систем менеджменту Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка. Народилася 26 жовтня 1968 року. Закінчила Харківський державний університет імені О.М. Горького у 1991 році. Стаж науково-педагогічної роботи понад 25 років.
У 2003 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук на тему: «Підвищення ефективності енерговикористання в овочівництві». У 2014 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) на тему: «Стратегічне управління виробничою діяльністю підприємств овочівництва: теорія, методологія, практика».
Має досвід роботи у науково-дослідних установах мережі Національної академії аграрних наук України. Є членом Спеціалізованої вченої ради по захисту дисертаційних робіт.
Керує підготовкою аспірантів та здобувачів наукового ступеня. Під керівництвом Левкіної Р.В. захищені 2 дисертаційні роботи.
Є членом редакційної колегії фахових наукових видань: «Вісник ХНТУСГ: економічні науки», «Актуальні проблеми інноваційної економіки», International Scientific E-Journal «Agricultural and Resource Economics».
Опубліковано понад 150 наукових та навчально-методичних праць, серед них 11 монографій, в тому числі за кордоном. Сфера наукових інтересів: стратегічне управління сталим розвитком суб’єктів аграрного бізнесу в умовах розвитку інтеграційних і глобалізаційних процесів.
Викладає дисципліни: «Підприємництво у зовнішньоекономічній діяльності», «Світове сільськогосподарське виробництво та управління підприємницькою діяльністю», «Управління міжнародною торгівлею та бізнесом», «Світові та регіональні ринки» та ін.