Освітні послуги ХНТУСГ імені Петра Василенка сертифіковано на відповідність вимогам Міжнародного стандарту системи управління якістю ISO 9001:2008
П`ятниця, 07.08.2020, 22:04
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ
МЕХАНОТРОНІКИ І СИСТЕМ МЕНЕДЖМЕНТУ
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню

ДІЯЛЬНІСТЬ


Наші друзі

ХНТУСГ

ХНТУСГ

 Пневматичний сепаратор з нахиленим повітряним каналом
Пневматичний сепаратор з нахиленим повітряним каналом
Призначення пневматичного сепаратора

Універсальний пневматичний сепаратор призначений для післязбиральної обробки зернової частини врожаю зернобобових, технічних, круп'яних, овочевих культур та трав. Сепаратор можна використовувати як для попереднього очищення зернового вороху (безпосередньо з під комбайнів) так і для основної очистки (одержання продовольчого зерна) та підготовки посівного матеріалу. На сепараторові можна виконувати додаткове сортування очищеного матеріалу з відокремленням у відходи неповноцінного (травмованого, недорозвинутого, неповноцінного) зерна основної культури, що забезпечує підвищення харчових (зростає натура, масова частка сирої клейковини) та посівних (маса 1000 насінин, схожість та енергія проростання) якостей відсортованої фракції.

Рис. 1 Конструктивна схема універсального пневматичного сепаратора
 
Рекомендації по використанню сепаратора

Сепаратор може використовуватися самостійно в якості машини попереднього очищення, або спеціальної машини для додаткового сортування продовольчого чи посівного матеріалу, а також в різних технологічних лініях для післязбиральної обробки зернового і насіннєвого матеріалу.

Для зменшення трудомісткості при використанні сепаратора самостійно необхідне додаткове обладнання в складі: приймальний бункер і транспортуючі механізми (норія, транспортери стрічкові) для подачі вихідного матеріалу із буртів у сепаратор і відвантаження продуктів розділення. Такий комплект може виконувати попереднє очищення зернового матеріалу перед подачею на сушку в зерносушарку або бункер активного вентилювання і попереднє очищення сухого зернового матеріалу перед загрузкою в склади, або додаткового сортування для підвищення посівних чи продовольчих якостей матеріалу. Сепаратор можна встановлювати безпосередньо над зерноскладом, сушаркою або іншими приймальними пристроями зерноочисних ліній. Він не потребує спеціального фундаменту і може використовуватись на відкритій, в тому числі ґрунтовій, площадці.

Конструкція сепаратора

В основу конструкції універсального сепаратора покладений розроблений спосіб сепарації зернових сумішей у нахиленому повітряному потоці нерівномірному по висоті каналу, аналогів якому немає в світовому сільгоспмашинобудуванні (патенти України на винахід № 70667 та корисну модель № 9928).

Сепаратор (рис. 1) складається із вентиляторної установки і нахиленого повітряного каналу які з'єднані між собою болтами.

Вентиляторна установка включає вентилятор високого тиску 1. який приводиться в рух електродвигуном через пасову передачу. Регулювання подачі повітря вентилятором виконується заслінкою 2. До вихідного патрубка вентилятора прикріплений перехідник 4. Між перехідником 4 і нахиленим повітряним каналом 5 встановлена проставка 6 з механізмом регулювання швидкості повітряного потоку по висоті каналу. До нижньої стінки проставки прикріплений вивантажувальний приймач 7 важких компонентів сумішей.

Нахилений повітряний канал складається з сепарауючої камери 5 в нижній частині якої виконані три приймачі 15, 16 і 17 продуктів розділення. Перегородка 11 між 8 і 9 приймачами, а також 12 між 9 і 10 приймачами виконані поворотними що дозволяє регулювати вміст приймачів. В нижній частині приймачів встановлені заслінки і мішкотримачі, які дозволяють закріплювати мішки для збирання продуктів розділення з кожного приймача окремо. До верхньої стінки сепаруючої камери 5 закріплений завантажувальний бункер 13 із регулювальною заслінкою 14 подачі вихідного матеріалу в сепаруючу камеру 5. До сепаруючої камери 5 прикріплюється болтами інерційний пиловідділювач 15 з осаджувальною камерою 16, яка закінчується фільтруючим пилозбірником 17 із тканини (мішковини).

Технічна характеристика:
 • Тип: позиційної дії;
 • Продуктивність на попередньому очищенні та сортуванні зернових культур вологості до 20% і вмістом легких домішків до 10%, т/год: 3 – 5;
 • Габаритні розміри:
вентиляційної установки:
  1. довжина, мм: 1150;
  2. ширина, мм: 630;
  3. висота, мм: 1040;
нахиленого повітряного каналу:
 1. довжина, мм: 3050;
 2. ширина, мм: 100;
 3. висота, мм: 2110;
 сепаратора в цілому:
  1. довжина, мм: 4200;
  2. ширина, мм: 630;
  3. висота, мм: 3150;
 • Кут установки повітряного каналу (до горизонту), град: 45;
 • Маса вентиляторної установки, кг: 220;
 • Маса повітряного каналу, кг: 90;
 • Встановлена потужність електродвигуна приводу вентилятора, кВт: 6;
 • Кількість приймачів продуктів розділення, шт: 5;
 • Обслуговуючий персонал, чоловік: 1 - 2.

Автори: к.т.н., доц. Бакум М.В., д.т.н., проф. Манчинський Ю.О., ст. викл. Абдуєв М.М., ас. Крекот М.М.

 
ННІ МСМ © 2020
Приєднуйтесь!
   

Пошук


День механіка Наукові видання 

.
кластер "Агротехніка"


.
Case Education


.
Співробітництво

Адреса
Україна, м. Харків,
пр. Московський, 45,
тел.: (057) 732-86-40,

Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0