Освітні послуги ХНТУСГ імені Петра Василенка сертифіковано на відповідність вимогам Міжнародного стандарту системи управління якістю ISO 9001:2008
П`ятниця, 07.08.2020, 21:53
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ
МЕХАНОТРОНІКИ І СИСТЕМ МЕНЕДЖМЕНТУ
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню

ДІЯЛЬНІСТЬ


Наші друзі

ХНТУСГ

ХНТУСГ

 Прилад для дослідження липкості грунту
Прилад для дослідження липкості грунту
Призначення приладу для дослідження липкості ґрунту

Прилад для дослідження липкості ґрунту дозволяє знайти вплив технологічних властивостей грунту на його липкість. Ця властивість ґрунту суттєво впливає на оптимальне проектування та вибір доцільних режимів роботи, кінематичних та технологічних параметрів конструкції робочих органів сільськогосподарських машин.

Прилад дозволяє вибрати оптимальне співвідношення швидкості руху агрегату, питомого тиску грунту на робочий орган сільськогосподарської машини, а також матеріалу з якого виготовляються робочі органи.

Будова приладу

Прилад складається з рами, на якій містяться: механізм притискання, пластина, що виготовлена з матеріалу який досліджується; механізм відриву пластини від ґрунту; два динамометри; лоток з ґрунтом що досліджується.

Рис.1 Схема приладу для визначення липкості ґрунту на зсув:
1 - передача конічна відкрита; 2 - динамометр для визначення сили відриву; 3 - лоток для ґрунту; 4 - механізм притискання; 5 - змінна робоча поверхня, що притискається до ґрунту; 6 - динамометр для визначення сили притискання; 7 - ґрунт; 8 - отвір.
Принцип роботи приладу

Використовують прилад таким чином: у лотку 3 розміщують зразок ґрунту 7, який досліджують. За допомогою механізму притискання 4 притискають до грунту зразок робочої поверхні, яку досліджують 5 з зусиллям, що вимірюється динамометром 6. Час притискання вимірюють секундоміром. Механізм відриву включає конічну відкриту передачу 1 та динамометр для визначення сили відриву 2. За допомогою механізму відриву здійснюють зсув зразка матеріалу по ґрунту. Силу зсуву визначають відповідним динамометром 2.

Для використання приладу у польових умовах треба вийняти лоток 3 з ґрунтом 7, прилад установити безпосередньо на ґрунт та притиснути зразок робочої поверхні що досліджується 5 через отвір 8 до ґрунту. Сили притискання та зсуву в польових умовах визначаються аналогічно лабораторним умовам.

Технічна характеристика:
  • габарити, Д х В х Ш, мм: 910х400х350;
  • маса, кг: 20;
  • точність вимірів зусиль, Н: 1;

Під час дослідів можна змінювати такі параметри:

  • грунт за механічним складом;
  • вологість ґрунту;
  • матеріал, з якого виготовляються робочі органи;
  • силу притискання;
  • час притискання.
Автори: к.т.н., доц. Сергєєва А.В., Рудницький Є.М., Рудницька Г.В.
ННІ МСМ © 2020
Приєднуйтесь!
   

Пошук


День механіка Наукові видання 

.
кластер "Агротехніка"


.
Case Education


.
Співробітництво

Адреса
Україна, м. Харків,
пр. Московський, 45,
тел.: (057) 732-86-40,

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0