Освітні послуги ХНТУСГ імені Петра Василенка сертифіковано на відповідність вимогам Міжнародного стандарту системи управління якістю ISO 9001:2008
Четвер, 02.07.2020, 09:40
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ
МЕХАНОТРОНІКИ І СИСТЕМ МЕНЕДЖМЕНТУ
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню

ДІЯЛЬНІСТЬ


Наші друзі

ХНТУСГ

ХНТУСГ

 Універсальні комбіновані протиерозійні наральникові сошники для зернових сівалок
Універсальні комбіновані протиерозійні наральникові сошники для зернових сівалок
Призначення сошників, що рекомендуються

На підставі агропотреб до сівби зернових культур, з урахуванням наявності в Україні 39 типів ґрунтів, які істотно відрізняються за фізико-механічних властивостей сошники, що рекомендуються, призначені виконувати якісний посів зернових культур у всіх кліматичних зонах України при зниженні енерговитрат і підвищенні врожайності зернових культур.

Особливості конструкції

1. Універсальний наральниковий сошник (Рис. 1) з прямим кутом входження в ґрунт, ущільненням ложа для насіння, який закінчується гребінкою, спрямовувачем і відбивачем насіння, ущільнювачем поверхневого шару ґрунту.

Рис. 1 - Схема універсального сошника

2. Лаповий комбінований сошник (Рис. 2). Розтруб розділений на два канали: передній для добрив і задній для насіння. Канал для добрив має спрямовувач, канал для насіння має спрямовувач і відбивач насіння і внизу закінчується опорною пластиною.

Рис. 2 - Схема комбінованого сошника

3. Дводисковий протиерозійний сошник (Рис. 3) обладнаний вдосконаленим спрямовувачем для насіння і ущільнювачем-сепаратором поверхневого шару ґрунту.

Рис. 3 - Схема дискового сошника
 
Функціональні можливості і ефективність застосування сошників, що рекомендуються

Сошник № 1 за рахунок прямого кута входження в ґрунт, спрямовувача і відбивача, ущільнення поверхневого шару ґрунту покращує рівномірність розподілу насіння. За рахунок ущільнювача ложа і поверхневого шару ґрунту поліпшуються умови проростання насіння і розвитку культурних рослин, в результаті підвищується врожайність висіяних культур до 20%.

Рекомендується застосовувати на ґрунтах з питомим опором і закладенням насіння на глибину 4-8 см.

Сошник № 2 за один прохід готує ґрунт до сівби, вносить добрива, закриває їх шаром ґрунту, ущільнюючи його, формує ложе для насіння, на якому рівномірно розподіляється насіння, за рахунок чого поліпшується рівномірність і підвищується врожайність до 20%.

Сошник № 3 за рахунок вдосконаленого спрямовувача насіння, наявність ущільнювача-сепаратора поліпшується рівномірність розподілу насіння і умов проростання насіння і розвитку культурних рослин, підвищується врожайність до 20%, захищається ґрунт від вітрової ерозії.

Рекомендується застосовувати на щільних ґрунтах з питомим опором і глибиною закладення насіння до 10 см.

Автор: д.т.н., проф. Морозов I.В.
ННІ МСМ © 2020
Приєднуйтесь!
   

Пошук


День механіка Наукові видання 

.
кластер "Агротехніка"


.
Case Education


.
Співробітництво

Адреса
Україна, м. Харків,
пр. Московський, 45,
тел.: (057) 732-86-40,

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0