Освітні послуги ХНТУСГ імені Петра Василенка сертифіковано на відповідність вимогам Міжнародного стандарту системи управління якістю ISO 9001:2008
Понеділок, 01.03.2021, 21:17
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ
МЕХАНОТРОНІКИ І СИСТЕМ МЕНЕДЖМЕНТУ
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню

ДІЯЛЬНІСТЬ


Наші друзі

ХНТУСГ

ХНТУСГ

 Земляцтво кафедри "Трактори і автомобілі"

У грудні 2013 року на кафедрі тракторів і автомобілів було створено земляцтво Дергачівського району Харківської області.

Територія та географічне розташування  

альтернативное название картинкиДергачівський район – один з 27 районів Харківської області, розташований у північній частині Харківської області в лісостеповій зоні. Межує з Бєлгородською областю Російської Федерації, з Валківським, Богодухівським, Золочівським і Харківським районами Харківської області.

Загальна площа району складає 900,1 кв.км, або 2,9% усієї території Харківської області.

Довжина доріг загального користування в районі складає 235 км, у т.ч. 190 км з твердим покриттям (81%). Від обласного центру м. Харків район знаходиться на відстані  12 км.

Територією району проходить автомагістраль на міста Москву, Суми та залізниця, що з’єднує південь України з центральними районами Російської Федерації. Протяжність залізничних дільниць Бєлгород-Харків і Золочів-Харків складає відповідно 38 км і 23 км. Територію району пересікають дороги міжнародного значення Москва-Сімферополь (32 км), державного – Харків-Суми (24,5 км).

По території Дергачівського району проходить державний кордон з Російською Федерацією протяжністю 23,1 км. На кордоні розташований контрольно-пропускний пункт “Гоптівка”.

Природно-ресурсний потенціал

альтернативное название картинкиРайон є одним з найбільш забезпечених серед районів області природно-ресурсним потенціалом. Основу природно-ресурсного потенціалу складають глина, суглинок – Білашівське, Лужківське родовище, пісок з мінеральних, водних, земельних, лісових, фауністичних та природно-рекреаційних ресурсів.

В районі існує 82 водоймища загальною площею 557га, 2 водосховища: Лозовенківське та частина Травянського. Запаси  мінеральної води  знаходяться в районі санаторію ”Березівські мінеральні води”.

В районі нараховується всього 22,1 тис.га лісових земель, з них 19,4 га вкриті лісом. Ліси переважають листяні. Найбільш поширеною лісоутворюючою породою лісових насаджень є дуб звичайний. Насадження з домінуванням дубу займають більше 84% лісового фонду. Серед інших деревних порід, які найбільш поширені в лісах району слід зазначити: сосна, ясен, липа, клен, береза, осика, акація. Серед трав’янистої рослинності – різнотрав’я і злаки.  На території району зростає багато видів рідкісних  рослин, деякі з них занесені  до Червоної Книги України.

На території  району  створено  9 об’єктів  природно-заповідного фонду. Ґрунти – легкого механічного складу, переважають суглинкові та глинисті чорноземи. В долинах річок  зустрічаються лучні та піщані ґрунти.

Чисельність населення та демографічна ситуація

На 1 січня 2011 р. наявне населення Дергачівського району становило 95,0 тис. осіб, з якого 71,2 % складало міське і 28,8 % – сільське населення.

У Дергачівському районі спостерігається природне скорочення населення. Найбільше скорочення населення спостерігається у сільській місцевості.

Адміністративно-територіальний поділ

На території району розміщені: міська, 7 селищних та 7 сільських рад, до складу яких входить 63 населених пункти, з яких 55 сіл.

Особливості соціально-економічного розвитку в вигідному географічному положенні та наявному природно-ресурсному потенціалі сприяють прискореному соціально-економічному розвитку Дергачівського району, внаслідок чого він займає важливе місце в економіці Харківської області.

Промисловість

альтернативное название картинкиДергачівський район – один з найбільш промислово розвинутих районів Харківської області. Питома вага промисловості району в загальному виробництві  області складає 3,4%. За обсягами промислового виробництва район посідає 3 місце серед районів  Харківської області.

Промисловість району представлена 29 підприємствами: в т.ч. 1 – електроенергетики, 7 – машинобудування та металообробки, 4 – харчової і переробної галузі, 4 – промисловості будівельних матеріалів та будіндустрії, 2 – деревообробки,  5 – хімічної та нафтохімічної промисловості,  1 – легкої.

Сільське господарство

Одною з провідних виробничих галузей району, в якій працюють понад 1,1 тис.осіб, є  сільське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь складає 59,6 тис.га, у тому числі  44,5 тис.га ріллі, 4,0 тис.га сіножатей, 8,4 тис.га .

До складу агропромислового комплексу району входять підприємства і організації всіх форм власності, із яких:

- товариств з обмеженою відповідальністю – 11;

- державних підприємств – 2;

- приватних сільськогосподарських підприємств – 1;

- діючих фермерських господарств – 56.

Сільське господарство району спеціалізується на вирощуванні зернових та технічних культур, соняшника, а також на тваринництві (пріоритетним напрямком є розвиток птахівництва, стабілізація поголів’я великої рогатої худоби та збільшення поголів’я свиней).

Кількість зареєстрованих в районі садових товариств складає 160, загальна їх площа складає 2276 га.

Наука

Харківська державна зооветеринарна академія є одним із найстаріших навчальних  закладів не тільки на Харківщині, але й в Україні та Європі, заснована в 1960 році з об’єднання Харківського ветеринарного, заснованого в 1851 році і зоотехнічного, заснованого в 1922 році, інститутів.

Харківська державна зооветеринарна академія — державний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, розташований у мальовничій лісопарковій зоні передмістя Харкова у с.м.т. Мала Данилівка Дергачівського району Харківської області. Має 12 навчальних корпусів, 5 гуртожитків, дослідне господарства, зоосад (в якому утримуються різні види свійських, диких та екзотичних тварин i птахів), будинок культури, кінно-спортивний комплекс, два стадіони тощо.

При інституті функціонує три основних факультети: ветеринарної медицини, технологічний, менеджменту.

Функціонує факультет підвищення кваліфікації, що забезпечує перепідготовку фахівців і викладачів технікумів та інститутів, факультет по роботі з іноземними студентами, факультет суспільних професій, підготовче відділення для абітурієнтів з України й іноземних громадян. В академії 27 кафедр.

Освіта

Система  освіти в Дергачівському  районі успішно розвивається, реалізуючи  основне  її завдання -  забезпечення якості  та доступності освіти для  кожної  дитини, незалежно від місця проживання та соціального походження.

Для майже 8175 дітей району працюють: 27 загальноосвітніх та 18 дошкільних навчальних закладів, 6 НВК та 2 позашкільні навчальні заклади.

Культура

альтернативное название картинки альтернативное название картинки

Культурно-освітню діяльність у районі здійснюють 46 закладів бюджетної сфери, які входять в систему закладів Міністерства культури і туризму України: районний Будинок культури, 15 сільських Будинків культури та клубів; централізована бібліотечна система, яка об’єднує 28 бібліотек, з них – 17 сільських, 9 селищних філій, центральна районна бібліотека та районна бібліотека для дітей;    2 школи естетичного виховання.

альтернативное название картинки альтернативное название картинки

Медицина

У районі функціонує розвинена мережа лікувально-профілактичних закладів: поліклініка, лікарні, медичні амбулаторії загальної практики сімейної  медицини, фельдшерсько-акушерські  пункти, оздоровчі пункти.

Створено єдиний медичний простір,  що дозволило мати цілісну управлінську структуру з єдиним фінансово-економічним та медичним простором.

Курорт «Березівські мінеральні води»

Курорт «Березівські мінеральні води»  - одна  з найстаріших  та  найвідоміших здравниць України, перлина Слобожанського  краю. Знаходиться в Дергачівському районі Харківської області, за 25 км західніше Харкова, на лівому схилі балки Березової, що веде до долини річки Уди.

Природними скарбами  курорту є унікальні джерела мінеральних  вод, головним з яких є джерело лікувальної  мінеральної  води «Березівська».

Санаторій –  спеціалізований, клінічний, з реабілітаційним відділенням.

альтернативное название картинки

РЕДЬКО Юрій Федорович

ПОЧЕСНИЙ ГОЛОВА ДЕРГАЧІВСЬКОГО ЗЕМЛЯЦТВА

Народився 08.02.1962 року в селищі Рогань Харківського району Харківської області. У 1979 році закінчив Роганську середню загальноосвітню школу.

З 01.12.1983 року зарахований слухачем денного підготовчого відділення, а з 01.09.1984 року з вступив на перший курс стаціонарного навчання до Харківського інституту механізації та електрифікації сільського господарства (ХІМЕСХ). У 1989 року закінчив навчання в інституті, отримав диплом з відзнакою. Почав трудовий шлях з 1989 року на посаді енергетика цеху №3 Ізюмського приладобудівного заводу. З 1991 по 1998 рік працював інженером на харківській ТЕЦ-5. У 1998 році переведений начальником служби підстанцій Північної електроенергетичній Системі. З 2002 року призначений на посаду заступника головного інженера з експлуатації Північної електроенергетичної Системи. 06.07.2009 року призначений на посаду головного інженера Північної електроенергетичної Системі. Мешкає у селищі Солоницівка Дергачівського району з 1990 року.

Земляцтво району налічує 62 студента, 15 з яких навчаються в інституті механоторніки і систем менеджменту

альтернативное название картинкиальтернативное название картинкиальтернативное название картинки
альтернативное название картинкиальтернативное название картинкиальтернативное название картинки
ННІ МСМ © 2021
Приєднуйтесь!
   

Пошук


День механіка Наукові видання 

.
кластер "Агротехніка"


.
Case Education


.
Співробітництво

Адреса
Україна, м. Харків,
пр. Московський, 45,
тел.: (057) 732-86-40,

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0