Освітні послуги ХНТУСГ імені Петра Василенка сертифіковано на відповідність вимогам Міжнародного стандарту системи управління якістю ISO 9001:2008
Середа, 26.06.2019, 03:20
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ
МЕХАНОТРОНІКИ І СИСТЕМ МЕНЕДЖМЕНТУ
Головна Реєстрація Вхід  
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню

ДІЯЛЬНІСТЬ


Наші друзі

ХНТУСГ

ХНТУСГ

 
Головна » 2019 » Травень » 3 » Звіт про роботу Всеукраїнської НПК «Альтернативні джерела енергії, енергозбереження та екологічні аспекти в аграрному секторі»
16:39
Звіт про роботу Всеукраїнської НПК «Альтернативні джерела енергії, енергозбереження та екологічні аспекти в аграрному секторі»

альтернативное название картинки

25-26 квітня 2019 року на базі ННІ механотроніки і систем менеджменту ХНТУСГ ім. Петра Василенка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Альтернативні джерела енергії, енергозбереження та екологічні аспекти в аграрному секторі». У роботі конференції приймали участь науковці та студенти ННІ МСМ та ХНТУСГ, а також представники виробництва з України, Білорусі, які представили 39 доповідей на найбільш актуальні теми сучасного тепло-енергозбереження та альтернативні джерела енергії в аграрному секторі.
Враховуючи великий досвід і потенціал кафедри тракторів і автомобілів з дисципліни «Теплотехніка», на кафедрі в квітні місяці вже стало традицією проведення науково-практичної конференції з питань використання альтернативних джерел енергії та тепло-енергозбереження в АПК.
У вступному слові доцент кафедри тракторів і автомобілів, к.т.н. Олександр Єсіпов, який є ведучим курсу «Альтернативні джерела енергії» та «Теплозбереження і енергозбереження будівель», підкреслив важливість проведення подібних заходів для апробації інноваційних розробок науковців з енергетичних технологій виробництва енергії з біомаси і поширення практичного досвіду їх використання і побажав учасникам конференції плідної роботи та нових зрушень у нових дослідженнях.

альтернативное название картинки

Конференція продовжилась доповіддю ведучого з дисципліни «Теплотехніка», доцента кафедри тракторів і автомобілів, к.т.н. Сергія Поляшенка, який проаналізував найбільш актуальні тенденції розвитку і впровадження біогазових технологій і відмітив, що застосування біогазових установок може підняти економіку України на нові висоти.

альтернативное название картинки

Директор ООО Керамотерм – Инвест Калін Е.Н. презентував доповідь на тему «Універсальна теплоізоляційна система «КЕРАМОТЕРМ», в якій відмітив, що однієї з основних переваг УТІС «КЕРАМОТЕРМ» є можливість її використання в тих приміщеннях, які не обладнані системами вентиляції і ідеально підходить для застосування в підвальних і напівпідвальних приміщеннях.
Директор ООО «Master House» Лапко Н.І. в доповіді «Теплоенергозбереження в сучасних віконних технологіях» проаналізував основні види втрат теплової енергії в приміщеннях і видав  рекомендації, які дозволять вирішити проблему тепловтрат через вікна.
Співпраця кафедри тракторів і автомобілів з ТОВ «Компанія Біопром Харків» призвела до оснащення лабораторії «Альтернативні джерела енергії» пелетними пальниками AIR, блоками керування і сонячним колектором. Головний інженер з технічного нагляду ТОВ «Компанія Біопром Харків» Дворник С.М. презентував доповідь «Пелетні пальники», в якій набула подальший розвиток теорія горіння твердого палива і проаналізований модельний ряд українських пелетних пальників AIR для твердопаливних котлів.

альтернативное название картинки

Особливий інтерес у учасників конференції визвала доповідь директора виробничо-будівельної компанії «Сервус-Харків» Глущенко О.O., в якій була надана розгорнута відповідь на питання з застосування додаткового теплозахисту стін в індивідуальному житлі з низьким рівнем енергоспоживання.

альтернативное название картинки

Треба відмітити активну участь в дослідницькій роботі по альтернативним джерелам енергії студентів ННІ МСМ. З доповідями виступили студенти: Тарасенко А.О., Бондар В.М., Поляшенко Д.М.
Студентка ХНТУСГ Тарасенко А.О. представила доповідь на тему: «Біоенергетика: використання водоростей як альтернативний вид палива». Вона виявила причини використання спеціальних біореакторів, які можна розташовувати біля теплових чи атомних станцій, тепло яких до 75% може покрити потребу в теплі, яке необхідне для вирощування водоростей. Подібна технологія дозволяє отримувати біодизель з водоростей практично в будь-якій частині планети.

альтернативное название картинки

Доповідь студента ХНТУСГ Бондар В.М. про доцільність застосування сонячних колекторів довела, що з їх допомогою можна значно заощадити електроенергію. У той же час, така система не достатньо підходить для опалення протягом цілого року, тому краще її комбінувати з іншими джерелами енергії і необхідно врахувати всі особливості роботи сонячних колекторів, а також вибирати відповідну схему підключення.

альтернативное название картинки

Студент ХНТУСГ Поляшенко Д.М. поділився своїми результатами по дослідженню перспективи використання сланцевого газу і навів особливості видобування і екологічні аспекти його використання.
Виступи супроводжувалися питаннями та дискусіями. На семінарі панувала дружня атмосфера, і всі учасники заходу були настроєні на плідну та продуктивну працю.
За результатами роботи конференції узагальнено досвід науковців та аспірантів, які представили доповіді по своїм науковим роботам з дослідження, розробки й впровадження конкурентоспроможних, альтернативних джерел енергії, енергозбереження та технічних засобів для інноваційного розвитку в аграрному секторі України.

Переглядів: 79 | Додав: gavrek | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
ННІ МСМ © 2019;
Приєднуйтесь!
   

Пошук


День механіка Наукові видання 

.
кластер "Агротехніка"


.
Case Education


.
Співробітництво

Адреса
Україна, м. Харків,
пр. Московський, 45,
тел.: (057) 732-86-40,

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0